Προκήρυξη ΠΜΣ “Μηχανική Λογισμικού για Διαδικτυακές και Φορητές Εφαρμογές”

από | 2023-Απρ-28 | Uncategorized

Το Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων της Σχολής Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν υποψηφιότητα για την παρακολούθηση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) «Μηχανική Λογισμικού για Διαδικτυακές και Φορητές Εφαρμογές – (Μaster in Software Engineering for Internet and Mobile Applications)», για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.

Το ΠΜΣ εμβαθύνει στις περιοχές της Μηχανικής Λογισμικού που αφορούν τη δημιουργία σύγχρονων και μεγάλης κλίμακας διαδικτυακών και φορητών εφαρμογών, καθώς και συνδυασμού αυτών.

Η ελάχιστη διάρκεια σπουδών για το Π.Μ.Σ. με πλήρη φοίτηση είναι τρία εξάμηνα και με μερική φοίτηση 6 εξάμηνα.

Τα δίδακτρα του ΠΜΣ ανέρχονται συνολικά στο ποσό των 2200 €.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν λεπτομερώς για τις σπουδές από τη Γραμματεία του ΠΜΣ, τηλ: 2410.684.708 -709, e-mail: secrypms@uth.gr, καθώς και από το website του ΠΜΣ στην ιστοσελίδα: https://seima.ds.uth.gr/.

Η υποβολή υποψηφιοτήτων θα γίνεται έως και την Κυριακή 16/07/2023. Μόνο εφόσον υπάρξουν διαθέσιμες θέσεις, θα δοθεί παράταση υποβολής αιτήσεων μέχρι την Παρασκευή 08/09/2023.

H έναρξη των μαθημάτων πρόκειται να πραγματοποιηθεί τον Οκτώβριο του 2023.

Περισσότερα στην επισυναπτόμενη προκήρυξη.